Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Wakacje z duchami

Wpis z dnia 21/08/2009

Wydawałoby się, że nie jest to najlepszy sposób na spędzenie urlopu, nie każdemu bowiem taki wypoczynek odpowiada. Jednak dla znacznej części turystów takie wakacje są nie tylko wspaniałą przygodą, ale również sposobem na poznanie ciekawych miejsc z nutką tajemniczości. Okazuje się, że wakacje z dreszczykiem to również świetny sposób, aby przekazać turyście informacje o danym miejscu, nawet jeśli są one mało ciekawe czy trudne do zrozumienia.

Jest to również bardzo dobra promocja miejsc rzadko odwiedzanych przez turystów. Ciekawym miejscem do takiej turystyki są Wyspy Brytyjskie. Ich niepowtarzalny klimat dodaje malowniczości opowieściom o duchach błąkających się po ruinach zamku czy okolicznych łąkach osnutych jesienną mgłą. Brytyjskie miasteczka przyciągają więc turystów pragnących przeżyć niezapomnianą przygodę z duchami.

Wakacje z duchami podpatrzyli również Amerykanie, którzy dość często kopiują brytyjskie pomysły. Dziś większość z nas nie tylko ma ochotę błądzić z przewodnikiem po nudnych murach zamków czy baszt. Coraz częściej szukamy czegoś niepowtarzalnego, czegoś co na długo zapada w pamięć. Opowieści o dawnych wydarzeniach, jakie w zamierzchłych czasach miały miejsce w odwiedzanym miejscu pozwalają na zupełnie inny jego odbiór.

Zrozumiałym jest, że zwiedzanie odbywa się najczęściej w godzinach wieczornych lub nocnych, co dodatkowo pobudza zmysły i pozwala wznieść się naszej fantazji na najwyższe szczyty wyobrażeń, marzeń, ale i… strachu przed duchami…

Tagi: , , , , , ,