Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Warszawa dla turystów

Wpis z dnia 11/12/2009

Jest to największe miasto w Polsce, a zarazem jej stolica położona na Mazowszu. Z pewnością jest bardzo ważnym punktem europejskim jeśli chodzi o gospodarkę, politykę naukę i kulturę. Jako największe miasto Warszawa posiada oczywiście największą ilość ludności, samych zameldowanych na jej terenie jest zameldowanych 1710055 osób, nie zameldowanych jest z pewnością cały ogrom, lecz wiadomo że trudno to sprawdzić. Warszawa posiada niezliczoną ilość atrakcji turystycznych, a turyści i polscy i zagraniczni bardzo chętnie odwiedzają to miasto. Jest tutaj ogromna ilość zabytków powojennych, które naprawdę chętnie odwiedzić i zobaczyć.

Przykładowe miejsca godne odwiedzenia to Aleje Ujazdowskie, Bohaterskie Miasto, Krakowskie Przedmieście, Łazienki Królewskie, Nowe Miasto, Plac Bankowy, Place: Krasińskich, Piłsudskiego, Teatralny, Stare Miasto, Warszawa Chopina, Warszawa socrealistyczna, judaica, czy Wilanów i Warszawskie nekropolie. Same Aleje Ujazdowskie posiadają wiele okazałości wartych zwiedzenia, między innymi Muzeum Narodowe, Park Ujazdowski, Sejm i Senat, Pomnik Ignacego Jana Padarewskiego, czy Urząd Rady Ministrów oraz wiele innych ciekawych miejsc. Na Starym Mieście warto obejrzeć Kolumnę Króla Zygmunta, Barbakan, Bazylika Archikatedralna św. Jana Chrzciciela, Plac Zamkowy, Pomnik Warszawskiej Syrenki, oraz Zamek Królewski, oraz wielką ilość innych cudownych miejsc. W Łazienkach turyści przeżyją piękne chwile zwiedzając na przykład Biały Dom, Belweder, Pałac na Wyspie, Świątynie Diany, oraz Egipską i wiele innych.

Z pewnością warto też obejrzeć w centrum stolicy Pałac Kultury z którego można obejrzeć całą panoramę tego wspaniałego miasta, oraz jeszcze istniejący stadion Europa który powoli przestaje być głównym centrum handlu.

Tagi: , , , , , , , , ,