Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Warszawa-raj dla miłośników historii

Wpis z dnia 13/09/2009

W warszawa jest rajem dla każdego miłośnika historii. Znajduje się tutaj bowiem ponad 60 muzeów o różnorodnej tematyce.

Największe z nich to Muzeum Narodowe na Zamku Królewskim. Na stałe mieści się w nim aż 7 galerii. W galerii sztuki starożytnej znajdują się liczne zabytki z terenów Morza Śródziemnego. Galeria sztuki średniowiecznej prezentuje wszystkie dzieła z wiązane historycznie z Polską, pochodzące z tego okresu. Galeria Faras przedstawia natomiast zabytki sztuki wczesnochrześcijańskiej. Oprócz tego w muzeum znajdują się także galerie malarstwa polskiego i europejskiego, gabinet pasteli i gabinet miniatur oraz zbiór dotyczący Polski z XX wieku.

Muzeum Powstania Warszawskiego, które powstało 31 lipca 2004 roku jest wyrazem hołdu mieszkańców Warszawy dla poległych powstańców. Bardzo ciekawym pod względem tematycznym jest Muzeum Techniki, bo to właśnie w nim oprócz zbiorów związanych z hutnictwem, górnictwem czy ciekawą fizyką znajdziemy również zbiory związane z techniką gospodarstw domowych czy planetarium.

Nie sposób opisać wszystkich warszawskich muzeów. Trzeba je po prostu odwiedzić. Dla pamięci o historii, dla zdobycia nowej wiedzy czy po prostu z ciekawość. Każdy powód będzie dobry.

Tagi: , , , , , ,