Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Wczasy nad morzem

Wpis z dnia 31/03/2010

Wakacje to czas kiedy każdy chce odpocząć i zrelaksować się, nie myśleć o pracy i problemach z nią związanych. Większość bierze wtedy urlop i zastanawia się co zrobić z tym czasem tak, aby dobrze wypocząć. Wspaniałą opcją z jakiej możemy skorzystać są wczasy nad morzem.

Takie wyjazdy były popularne od zawsze i wciąż są hitem wśród sprzedawanych wycieczek w biurach podróży. Wybierając taką możliwość spędzenia wakacji należy przede wszystkim pomyśleć nad które morze chcemy się wybrać. Oczywiście będzie to zależeć nie tylko od naszego widzimisie, ale głównie od zasobności naszego portfela. Prawdopodobnie najtaniej wyjdzie wypad na nasze polskie morze, Bałtyk.

Można się tam wybrać do takich miejscowości jak Kołobrzeg, Łeba, Mielno, Ustka i wiele innych. Główną atrakcją jest tam po prostu pływanie w morzu czy leniwe wylegiwanie się na plaży. Jednakże przecież właśnie o to chodzi w odpoczynku. Poza tymi atrakcjami, możemy też trochę obcować z niezwykłą naturą w dwóch parkach narodowych położonych w tamtym regionie. Mam tu na myśli Woliński Park Narodowy oraz Słowiński Park Narodowy gdzie zobaczyć można ruchome wydmy. Warto też zobaczyć zabytkowe latarnie czy przejść się po molo w Sopocie.

Wymienione miejscowości są bardzo zorientowane na klientów i przygotowują naprawdę wiele atrakcji dla tych, którzy chcą się bawić. Przeróżne festiwale, koncerty, dyskoteki dają taką możliwość. Wybierając takie wczasy nad morzem w pewien sposób jednak ryzykujemy, a to ze względu na tamtejszą pogodę. Polska nie jest jak wiadomo krajem śródziemnomorskim, także deszczowa pogoda na wybrzeżu często się zdarza. Trzeba mieć tu po prostu szczęście, choć jadąc tam w lipcu czy sierpniu na pewno przynajmniej kilka dni będzie słonecznych.

Dla tych, którzy mają więcej pieniędzy, perfekcyjna będzie oferta zagraniczna. Wczasy nad morzem ciepłych krajów takich jak Egipt czy Grecja będą z pewnością niezapomniane. Musimy się oczywiście liczyć z wydatkiem rzędu kilku tysięcy złotych, lecz raz w roku naprawdę warto zaszaleć i odpocząć w takich miejscach.

Tagi: , , , , , , ,