Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Wędrowka po Bieszczadach

Wpis z dnia 30/04/2010

Są w Polsce ciekawe miejsca, które warto zobaczyć, a przynajmniej powinno się je chociaż raz w życiu odwiedzić. Takim miejscem z całą pewnością są Bieszczady.
W tym specyficznym regionie naszego kraju możemy natrafić na niespotykane nigdzie indziej okazy zarówno zwierząt, jak i roślin. W tych górach zdecydowanie jest dominacja lasów bukowych, co z kolei sprowadza się do różnorodności wyżej wymienionych gatunków. Jednak wśród zarówno tradycyjnych turystów chcących wypocząć, jak i wprawionych w wędrówkach górskich Bieszczady słyną z jednego. Mianowicie z Jeziora Solińskiego i znajdującej się na nim tamy. A budowla ta robi imponujące wrażenie zarówno z dołu, jak i w momencie spacerowania po niej. Dzięki niej powstało cudowne Jezioro Solińskie o powierzchni blisko dwudziestu dwóch kilometrów kwadratowych. Ta liczba robi oszałamiające wrażenie w momencie, gdy się po nim pływa.
Ten malowniczy akwen przyciąga turystów jak magnes, którzy dzięki niemu poznają nasze piękne Bieszczady. Wiele atrakcji również tam znajdzie turysta nastawiony głównie na zwiedzanie, a nie tylko na wędrówkę lub wypoczynek. Przede wszystkim możemy pozwiedzać cerkwie które się znajdują między innymi w miejscowości Bóbrka i Bereźnicka Wyżna. Znajduje się tam również uzdrowisko znane w całej Polsce, a jest to Polańczyk. Do tego wszystkiego mnóstwo miejscowości i wsi letniskowych, które tętnią życiem tylko w okresie sezonowym. Lecz to one swym niepowtarzalnym klimatem również przyciągają wielu turystów w Bieszczady. W tym wypadku można spokojnie powiedzieć, że podróże kształcą.

Tagi: , , , , , , ,