Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Weekendowe latanie

Wpis z dnia 01/11/2009

Po wejściu Polski do Unii Europejskiej specjaliści zaobserwowali gwałtownych rozwój tanich linii lotniczych. Na ogół działają one niemal na każdym porcie lotniczym naszego kraju. Polska stała się smacznym kąskiem dla wielu prywatnych linii z terenu całej Europy. Tak się w zasadzie dzieje, że jeden czynnik gospodarki pociąga za sobą całą machinę dodatkowych usług, z których korzysta wiele przedsiębiorczych osób. I tak właśnie wygląda sytuacja z tanimi lotami na terenie Europy.

Obecnie nie tylko pracownicy Zachodniej Europy mają możliwość latać szybko i tanio, ale dotyczy to także każdego Polaka, który pragnie zwiedzić pozostałe kraje naszego kontynentu. Możliwość szybkiego przemieszczania się z miejsca na miejsce pozwoliła na przybliżenie interesujących miejsc, a jednocześnie pobudziła apetyty wielu osób. Jedyną barierą, która nas dzieli jest dzisiaj tylko język, choć i to pomału przestaje mieć znaczenie. Polacy są dziś niemalże w każdej stolicy Europy, dlatego podróż do wielu krajów stała się o wiele łatwiejsza. Wyobraźmy więc sobie, że nagle zapragniemy odwiedzić Paryż czy Rzym. Nie ma w tej chwili żadnego problemu. Wystarczy komputer i łącze internetowe oraz wpisanie w wyszukiwarkę zwrotu „tanie loty”. Kilkadziesiąt stron biur podróży, które pokażą się na ekranie monitora, co rusz zachęca nas zarówno ceną, jak i ciekawym programem wycieczki. Paryż zatem jest dostępny nawet w weekend. Wycieczka taka jest możliwa właśnie dzięki tanim lotom nad Europą.

Znalezienie naprawdę taniej oferty wcale jednak nie jest sprawą łatwą. Wielu organizatorów czy pośredników dodatkowe opłaty pozostawia tylko dla wtajemniczonych, ci którzy nie znają tych trików mogą zostać mocno naciągnięci. Z tego też względu warto przeglądać wszelkie oferty bardzo dokładnie i wczytywać się we wszystkie regulaminy promocji. Korzystać należy przy tym ze znanych biur podróży znanych, nie wolno łasić się na wyjazdy niezwykle atrakcyjne.

Jednak wyjazdu weekendowego wcale nie musimy szukać w biurze podróży. Jeśli znamy język, to podróż do Paryża możemy odbyć sami. Szukając tanich lotów również kierujmy się pewnymi zasadami. Warto wyłapywać okazję tanich lotów i szybko rezerwować miejsce. Nie zabieraj ze sobą zbyt dużego bagażu, wtedy masz szanse zapłacić tylko za przelot.Przyglądaj się również opłatom dodatkowym, które czasem powodują, że oferta bywa mało atrakcyjna, rezerwuj miejsce w samolocie na środę lub czwartek wtedy ceny biletów są znacznie niższe.

Podróżowanie na własną rękę bywa nie tylko tańsze, ale i niczym nieograniczone. Jest przy tym znacznie ciekawsze.

Tagi: , , , , , , , ,