Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Weekendowy wypoczynek

Wpis z dnia 08/11/2009

Aby doskonale wypocząć w weekend warto wybrać się na wycieczkę gdzieś poza znane okolice. Ciekawy wyjazd wcale nie musi oznaczać Wysp Kanaryjskich czy ogromnych pieniędzy zostawianych w ekskluzywnych pensjonatach. Najtańszym sposobem na wypoczynek w weekend są spacery po dalszych okolicach, często mało przez nas znanych.

Jeśli jednak nie mamy ochoty na całodniowe łażenie po okolicy, można wybrać inną tanią formę wypoczynku, czyli rowery. Dzięki temu taniemu środkowi transportu mamy okazję odpocząć atrakcyjnie i niezwykle aktywnie. Rowery to doskonały sposób na zwiedzenie ciekawych zabytków i podziwianie wspaniałych okolic. Nie da się ukryć, że interesujących tras rowerowych przybywa z roku na rok w całej Polsce.

Kiedy jednak pragniemy odwiedzić jeszcze dalsze okolice, warto skorzystać z usług PKP i wykupić bilet. Na dalszych trasach PKP oferuje dużo tańsze weekendowe bilety rodzinne. To doskonała forma odwiedzenia niezwykłych miejsc za niewielkie pieniądze. Jadąc pociągiem mamy możliwość wziąć ze sobą do przedziału bagażowego rowery, które mogą być przydatne w zwiedzaniu docelowego miejsca.

Kilkudniowy weekend (długi) prowokuje nas do dalszych wypadów. I tu niestety pojawiają się już koszty, które przy dobrej strategii również można zminimalizować. Najpoważniejszy wydatkiem w tej wersji wypoczynku są oczywiście noclegi. Jeśli spędzimy noc u znajomych, to oczywiście będzie to rozwiązanie najtańsze. Jeżeli natomiast nie mamy takiej możliwości, to warto poszukać prywatnych kwater lub gospodarstw agroturystycznych. Ceny za nocleg są tu znacznie mniejsze niż w tradycyjnych hotelach lub pensjonatach. Najtańsze oferty znajdziemy z dala od renomowanych ośrodków turystycznych. Można oczywiście poszukać kwater będąc już na miejscu, ale w środku weekendu może to być dość trudne. Dlatego aby uniknąć niepotrzebnego stresu, warto o noclegach pomyśleć przed wyjazdem i zarezerwować sobie miejsce w niedrogim gospodarstwie agroturystycznym. Skąd zatem wziąć namiary? Najlepszymi informatorami są nasi znajomi. Pełną wiedzę możemy również uzyskać w ośrodkach turystycznych lub informacji turystycznej. Adresy kwater są też umieszczane w Internecie. Oferty efektownie reklamowane są zazwyczaj dużo droższe niż te mniej krzykliwe czy polecane przez urząd gminy. Jeśli dodzwonimy się do właściciela, a miejsca nie dostaniemy, to warto spytać się o możliwość noclegu u sąsiada.

Tagi: , , ,