Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Wenecja i gondolierzy

Wpis z dnia 30/04/2010

Włochy są położone w Europie Południowej. Należą do najbardziej rozwiniętych państw w Europie i są członkami wielu wpływowych organizacji. A do tego są państwem, które posiada ogromną historię. Przekłada się ona zarówno na kulturę, jak i na sztukę. Już sam wjazd do tego kraju budzi nie lada emocje, ponieważ wjeżdżając przejeżdża się przez Alpy.
Do jednych z najbardziej znanych miast w tym państwie należy Wenecja. To dzięki takim miastom to państwo jest w czołówce jeżeli chodzi o turystykę. Dlatego to też w tym kierunku państwo zaczęło się rozwijać. Tym samym każde większe i bardziej znane miasto posiada bardzo wysoko rozwiniętą infrastrukturę, mnóstwo obiektów noclegowych i równie dużo specjalistów którzy obsługują ten ruch turystyczny. Doskonale również wiadomo że Wenecja od zawsze przyciągała i urzekała swoim charakterem, który jest praktycznie nie spotykany w Europie. A to dlatego że jest to miasto iście zbudowane na wodzie.
Tak więc zwiedzając Wenecję doświadczamy jednocześnie przeróżnych emocji ponieważ to zwiedzanie odbywa się w łodziach zwanych gondolami. Do tego wszystkiego gondolierzy którzy są obowiązkowo wręcz w tradycyjnych strojach. Te wszystkie czynniki razem wzięte robią nie lada atrakcyjne to miejsce dla turystów. Jest to już automatycznie kojarzone jako nieodłączny element pejzażu. Mimo tego że gondolierem jest trudno zostać, a taki przejazd jest bardzo kosztowny to zapotrzebowanie na tego typu atrakcję jest spore. Zarówno wśród turystów krajowych, choć najbardziej wśród zagranicznych.

Tagi: , , , , , ,