Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Województwo Dolnośląskie dla turystyki

Wpis z dnia 25/11/2009

Turysta odwiedzający nasz kraj z pewnością nie będzie się nudził, jest tutaj tak wiele do zwiedzenia i obejrzenia, że nawet długie wakacje nie wystarczą na zwiedzenie wszystkiego.

W województwie dolnośląskim tylko samych pałaców wartych odwiedzenia jest około pięćdziesięciu. To między innymi Pałac w Borowej Oleśnickiej, Pałac w Sobieszowie, Pałac klasycystyczny w Miliczu i wiele innych, prócz pałaców , są jeszcze zabytki w formie kościołów i świątyń, których jest ponad dwadzieścia między innymi: Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Kątach Bystrzyckich, Kościół świętych Piotra i Pawła w Bożkowie czy Bazylika św. Jana Apostoła w Oleśnicy.

Następne zabytki w tym województwie to na przykład ratusze, których jest równie dużo, niektóre z nich to Ratusz w Dzierżoniowie, w Ząbkowicach Śląskich czy w Świdnicy.

Zamków, które tak wszyscy lubią zwiedzać jest kilkadziesiąt w województwie dolnośląskim przykładowo Zamek Grodztwo w Kamiennej Górze, Zamek Quingenburg, Ruiny Zamku w Rybnicy, czy Wieża Rycerska w Siedlęcinie. Zwiedzając tylko to województwo, obejrzymy wiele ciekawych miejsc, oraz wspaniałe zabytki. W każdym województwie jest właśnie aż tyle do zwiedzenia, Polska więc wydaje się krajem zabytków. Wybierając się do Polski w celach turystycznych, warto przejrzeć oferty turystyczne i wybrać konkretne województwo w celach zwiedzania, tak by nie przeoczyć najciekawszych miejsc. Praktycznie każde miasto w naszym kraju posiada miejsce warte zwiedzenia, jednak wiadomo nie jest możliwym by zwiedzić wszystko. W samym województwie dolnośląskim są miasta takie jak przykładowo Wrocław, który posiada około pięćdziesięciu godnych zwiedzenia zabytków, czy też niby mała Legnica, a również trzeba spędzić sporo czasu by zobaczyć jej najciekawsze miejsca.

Tagi: , , , , , , , , , , , ,