Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Wyjazd do Tunezji

Wpis z dnia 27/02/2010

Położone nad Morzem Śródziemnym państwo arabskie leżące w Afryce, to doskonały rejon turystyczny, który bardzo często wybierany jest na miejsce wypoczynku. Głównie chyba stolica Tunezji czyli Tunis, który jest głównym punktem kulturalnym, zobaczyć można tutaj wiele wspaniałych pałaców, starych budowli mieszkalnych i handlowych a w jego centrum znajduje się stare arabskie miasteczko z wieloma zabytkowymi meczetami między innymi Wielki Meczet z VIII wieku. Są tam również najwspanialsze muzea Afryki przykładowo Muzeum Bardo w którym można podziwiać zabytki i wykopaliska z całego kraju, oraz cudowny zbiór tunezyjskiej mozaiki.

W okolicach Tunezji znajduje się całe mnóstwo ruin, na przykład ruiny Kartaginy które są niesamowitym zabytkiem, obszar ten jest spory jednak warto go odwiedzić ponieważ jest chyba najważniejszym miejscem w tym państwie. Wręcz koniecznym jest zajrzeć do tamtejszych amfiteatrów, czy też na Wzgórze Byrsa, termy Antoniusza, tofet, punickie porty oraz do Muzeum Kartaginy. Wartym uwagi w Tunezji jest też miasto Bulla Regia która słynie nie tylko z pięknych rzymskich budowli ale i podziemi w które mieszkańcy zbudowali aby ulżyć sobie w upałach, zwiedzanie tego miasteczka przyniesie wiele wrażeń. Jednym z najpiękniejszych miejsc w Tunezji jest też Dugga zwana też złotym miastem, nazwa ta nie jest przypadkowa, wzniesione budowle ze złotego kamienia z oddali wygląda jak teren pełen złota, jest to naprawdę niesamowity widok. Zobaczyć tam też można wspaniałe świątynie, grobowce z kamiennych głazów i teatr. Tunezja posiada również wspaniałe koloseum które zapiera dech w piersiach, odwiedzający to miejsce mogą wejść na jego szczyt i podziwiać z niego wspaniałą panoramę okolic.

Wybierając się do Tunezji na wakacje z pewnością każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, warto też zauważyć iż państwo to jest doskonale przygotowane na potrzeby turystów, jest tutaj wiele wspaniałych hoteli i innych kwater, a wczasowicze prócz wycieczek mogą liczyć na rewelacyjne atrakcje.

Tagi: , , ,