Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Wyspa Wielkanocna

Wpis z dnia 27/02/2010

To położona na Oceanie Spokojnym wyspa która jest najbardziej odległym zamieszkałym miejscem na ziemi i nazywanym również Rapa Nui, jest częścią Chile. Nazwa powstała z powodu daty odkrycia wyspy, bo było to dokładnie w Wielkanoc w 1722 roku. Mimo iż jest to bardzo odległe od pozostałej części świata miejsce, przyciąga wielu turystów. Jest to miejsce gdzie najlepiej czują się podróżnicy nie lubiący bezczynnie spędzać urlopu, lubiący wspaniałe tajemnicze przygody pełne niespodzianek.

Mówi się iż jest to miejsce otoczone wielką tajemnicą, już na pierwszy rzut oka przybywając tutaj można zobaczyć kamienne głowy moai które są wszędzie. Niektóre z nich są usadowione na brzegu oceanu a ich twarze spoglądają w kierunku wyspy, do dziś nie wiadomo czego strzegą. Oczywiście Wyspa Wielkanocna to nie tylko tajemnicze głowy, turyści mogą liczyć tutaj na wiele wspaniałych atrakcji, jedną z nich jest przykładowo możliwość zobaczenia domostw kamiennych, osoby będące w takim domu twierdzą ze to niesamowite wrażenie. Koniecznie trzeba też na zachód od stolicy wyspy gdzie są stoki wulkanu Rano Kau, to jedno z najpiękniejszych miejsc tej wyspy.

Będąc na terenie Chile warto odwiedzić też inne miejsca, równie ciekawe i intrygujące jak Rapa Nui, przykładowo Vina del Mar, miasto to jest najbardziej znane z turystycznych względów. Można zawitać do tutejszych kasyn, oraz poleniuchować na rewelacyjnych plażach. Ważnymi imprezami na które warto zajrzeć jest tutaj coroczny festiwal muzyczny Sestival de la Canción de Vina del Mar, oraz turniej tenisowy na który zjeżdżają się najsławniejsze osoby powiązane ze sportem. Jeśli natomiast odwiedzimy Valparaiso możemy liczyć na wspaniałe parki, kościoły, bulwary, teatry czy kawiarnie. Trafimy też na budynki architektury kolonialnej przykładowo przepiękny kościół La Matriz, który warto odwiedzić. Jak widać będąc na Wielkanocnej Wyspie można zwiedzić i kilka pięknych okolicznych miejsc.

Tagi: , ,