Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Z wizytą w Chicago

Wpis z dnia 30/06/2010

Chicago uchodzi za jedno z najnowocześniejszych miast w Stanach Zjednoczonych. Z drugiej strony jest też jednym z najważniejszych ośrodków przemysłu i węzłów komunikacyjnych w kraju. Kolorytu dodają mu liczne mniejszości narodowe, wśród których przodują między innymi Polacy.

Polonia amerykańska w Chicago koegzystuje z Irlandczykami, Włochami, Grekami, Latynosami i Azjatami. Zgodne współżycie jest konieczne, ponieważ wszyscy mieszkańcy odpowiadają za efektywny rozwój miasta, a tym samym i własny dobrobyt. W Chicago jest to szczególnie widoczne, bowiem przez wiele lat historia nie obchodziła się dobrze z tym miastem. Wystarczy przypomnieć o wielkim, trzydniowym pożarze z 1871 roku, który strawił sporą część tej miejscowości. Jednym z niewielu ocalonych wtedy obiektów była neogotycka wieża ciśnień, którą wybudowano zaledwie dwa lata wcześniej.

Rzecz jasna, nie tylko polonia amerykańska ma co robić i zwiedzać w Chicago. Równie ciekawe zajęcia mają turyści, na których czeka wiele miejsc do zobaczenia. Przede wszystkim w mieście istnieje wiele placówek kulturalnych, spośród których największym zainteresowaniem cieszy się Instytut Sztuki z jego licznymi zbiorami (od starożytności po sztukę współczesną). Poza tym warto zwiedzić Muzeum Historii Naturalnej, DuSable Muzeum dokumentujące dzieje niewolnictwa czy też Muzeum Sztuki Współczesnej. Dużym zainteresowaniem cieszy się także Shedd Aquarium, czyli jedno z największych oceanariów na świecie. Warto też wpaść do Adler Planetarium, które oferuje możliwość odbycia wirtualnych wypraw kosmicznych.

Tagi: , , , , ,