Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Z wizytą w Szczecinie

Wpis z dnia 30/04/2010

Szczecin należy do województwa zachodnio – pomorskiego i posiada prawa powiatu. Do tego jest zaliczany do jednego z największych i najstarszych miast w Polsce. Jest to jednocześnie główny ośrodek gospodarczy w regionie. Wszystko dlatego, że gospodarka jest w tym mieście szczególnie rozbudowana przy udziale różnych gałęzi przemysłu.
Z racji położenia wydaje się, że charakterystyczna dla miasta jest gospodarka morska. Znajduje się tam bowiem duży port i stocznia. Szczecin nie tylko stanowi też centrum kulturalne z licznie znajdującymi się tam ośrodkami kulturalnymi. Stanowi ono także swoisty ośrodek turystyczny.
Pod względem przyrodniczym jest również na dosyć wysokim poziomie, ponieważ Szczecin jest otoczony przez trzy puszcze. I tak od strony wschodniej puszcza Goloniewska sąsiaduje z tym miastem, od południa Bukowa, a od strony północnej Wskrzańska. Z racji uwarunkowań klimatycznych miasto to nawet wiosną może stać się ofiarą przymrozków. Do tego na terenie między innymi tego powiatu znajduje się Zalew Szczeciński. Głębokość jego wód miejscami sięga do blisko czterech metrów. Jest to równie atrakcyjny region w naszym kraju, co Wybrzeże. Jest również ulubionym miejscem miłośników sportów wodnych. Oczywiście pod względem turystyki nastawionej głównie na zwiedzanie Szczecin również zachwyca. A znajdują się tam ciekawe architektoniczne obiekty, do tego zabudowa Wałów została wzbogacona o tarasy widokowe. Ale najbardziej charakterystyczne dla ulic Szczecina są żeliwne pompy, które to do dnia dzisiejszego przetrwały w liczbie trzydziestu sztuk.

Tagi: , , , ,