Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Zajrzyjmy do Dublina

Wpis z dnia 17/12/2009

To największe miasto w Irlandii, do tego stolica tego państwa, jest doskonałym miejscem dla turystów. Jest tutaj ogromnie wiele miejsc do zwiedzenia i obejrzenia. Jest to przepiękne miasto położone na wschodnim wybrzeżu Irlandii, nad morzem Irlandzkim , które jest podzielone na dwie części o całkiem odimiennych charakterach, rzeką Liffey. Dwa światy Dublina to Northside oraz Southside. Ten pierwszy jest światem bardziej nowoczesnym i zamożny, natomiast drugi jest głównym ośrodkiem administracyjnym, kulturalnym, przemysłowym i ekonomicznym.

Zabytki, które zachowały się w Dublinie sięgają nawet XVII wieku, do głównych tego typu zabytków należy Zamek Dubliński, który został wybudowany przez Normanów na miejscu dawnej fortyfikacji wikingów . W jego pobliżu znajduje się naprawdę warta obejrzenia katedra Christchurch z 1172 roku, drugą równie wartościową katedrą w tym mieście jest katedra świętego Patryka. Obie katedry są udostępiane turystom dopiero po uiszczeniu określonej opłaty. Dublin jako że jest stolicą państwa szczyci się ogromną ilością muzeów i galerii sztuki, w obecnej chwili tego typu atrakcji jest około 35 obiektów. Najważniejsze z muzeów to: Muzeum Narodowe które ma w swe kolekcji zabytki i dzieła tej wyspy, w głównych halach muzeum są pokazywane przedmioty z epoki brązu, żelaza , a nawet średniowiecza. Oczywiście muzeum posiada wspaniałą kolekcję zabytków związanych z obecnością wikingów na wyspie, oraz niezliczoną ilość innych wspaniałych zabytków które naprawdę warto zobaczyć.

Dublin posiada również bardzo dużo parków miejskich, które są jednymi z wizytówek tego magicznego miasta, posiada też wiele wspaniałych pubów, które zadowolą i zaskoczą turystów swoją różnorodnością i nowoczesnością. Jak widać Dublin jest doskonałym miejscem dla każdego turysty i tego lubiącego zwiedzać i tego lubiącego się rozerwać.

Tagi: , , , ,