Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Zalety życia w Gdyni

Wpis z dnia 26/08/2009

Gdynia to miasto, które uchodzi za jedno z najmłodszych w Polsce, co nie przeszkadza w jego prężnym rozwoju. Wystarczy wspomnieć, że w ciągu kilku lat z nadmorskiej wioski przekształciła się w 100- tysięczną miejscowość. Działo się to między I a II wojną światową. Obecnie zamieszkuje tu ponad ćwierć miliona osób.

Gdynia jest jedną z miejscowości wchodzących w skład Trójmiasta. Wyróżnia się jednak nasłonecznieniem. Zgodnie z analizami jest to najbardziej nasłonecznione miasto w Polsce – słońce świeci tu przez 1671 godzin w roku. Oczywiście nie jest to jedyny atut tego miejsca.

Turyści chętnie spacerują po ośmiu parkach i rezerwatach przyrody: Trójmiejskim Parku Krajobrazowym, Rezerwacie Kępa Redłowska, Kacze Łęgi i Cisowa, Klifie, parku Kamienna Góra, zespole dworsko – parkowym przy ul. Folwarcznej 2 i Kolibkach. Dużym powodzeniem cieszą się również cztery piesze szlaki turystyczne, przebiegające przez Gdynię.

Należy podkreślić, że w Gdyni odbywają się od wielu lat Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów. Wzbudzają spore zainteresowanie zarówno mieszkańców miasta, jak i przybyłych gości. Szczególną popularnością cieszą się ekspozycje sprzętu i pojazdów oraz wykłady, podczas których można się dowiedzieć wszystkiego o chorobach tropikalnych, niebezpieczeństwach czyhających w portach całego świata bądź tego jak musi się zachowywać samotna kobieta w innych krajach…

Tagi: , , , , , , , , ,